Faysal Yalınkılıç

1978 yılında Diyarbakır’da doğan YALINKILIÇ, 2001 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans, 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Yönetimi bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

2001 yılında TÜBİTAK – TÜSSİDE’de profesyonel kariyerine başlayan YALINKILIÇ, çalıştığı süre boyunca çok sayıda kamu ve özel sektör kuruluşlarına stratejik planlama, performans yönetimi, süreç yönetimi ve sürekli organizasyonel gelişim konularında eğitim, araştırma ve danışmanlık hizmetleri vermiştir.

2007 yılında BİMSA’da Strateji Danışmanı olarak çalışmaya başlayan YALINKILIÇ, çimento-inşaat, telekom ve holding sektörlerinde çeşitli müşterilere stratejik planlama ve performans yönetimi konularında eğitim ve uygulama danışmanlığı hizmetleri vermiştir.

2008 yılında Omsan Lojistik’te çalışmaya başlayan YALINKILIÇ, 2016 yılına kadar stratejik planlama, pazarlama, kurumsal iletişim, yeni iş geliştirme ve stratejik işbirlikleri fonksiyonlarını yönetmiştir.  2016 yılında Omsan Lojistik’in tüm yurtiçi lojistik faaliyetlerinin satış ve operasyonlarından sorumlu direktör olan YALINKILIÇ, liderlik ettiği çalışmalar nedeniyle ulusal ve uluslararası düzeyde saygınlığı olan çok sayıda ödülün Omsan’a kazandırılmasını sağlamıştır.

2018 yılında Adisa Ailesine katılan Yalınkılıç, stratejik planlama, inovasyon, pazarlama ve tedarik zinciri yönetimi konularında eğitim ve danışmanlık vermektedir.

Dr. Emel Yalınkılıç ile evli olup, 1 erkek çocuk babasıdır.

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.