Mehmet Eronat

1981 yılında İzmir’de doğdu. İş hayatına 1999 yılında Migros T.A.Ş satış bölümünde başladı. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi, yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümlerinde tamamladı. Çalışma hayatına Migros T.A.Ş’de Seçme Yerleştirme ve Endüstri İlişkileri Departmanı’ nda uzman olarak başladı. Migros’ta çalıştığı dönemde entegre insan kaynakları yönetimi, SAP/R3, endüstri ilişkileri, iş hukuku, ücretlendirme, performans yönetimi, sendikal ilişkiler konularında deneyim kazanmış olmakla birlikte aynı zamanda yönetici eğitim programlarında eğitmen olarak görev aldı. Migros T.A.Ş’de çalıştığı dönemde içerisinde yer aldığı 2 proje ile ödül aldı. Migros T.A.Ş’deki görevinden ayrılmasının ardından 1 yıl süre ile Vaillant – Demirdöküm İnsan Kaynakları departmanının yeniden yapılandırılması süreci içerisinde yer aldı. Bu dönemde beyaz yaka-mavi yaka tüm entegre insan kaynakları sisteminin kurulması ve sistemin SAP sistemine entegrasyonunu gerçekleştirdi. 2011 yılından Kasım 2015’e kadar Türkiye’nin denetim ve danışmanlık sektörünün en büyük şirketlerinden biri olan Mazars Türkiye’nin tüm insan kaynakları yönetimi süreçlerinden sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı.

Şu an yönetim danışmanı olarak çalışma hayatına devam etmekte olan Mehmet Eronat, kurumsallaşma, organizasyonların yeniden yapılandırılması, entegre insan kaynakları sistemlerinin kurulması, geliştirilmesi ve uygulanması, hedef yayılım ve kpı projeleri, çalışan bağlılığı ve memnuniyeti, örgüt iklimi gibi araştırmalar sonrası çalıştay yönetimi, yetkinlik modeli çalışmaları, organizasyonel gözden geçirme ve norm kadro gibi projelerde proje danışmanı ve proje lideri olarak görev yapmaktadır.

www.mehmeteronat.com isimli web sitesinde insan kaynakları, çalışma hayatı, organizasyon yönetimi konularında fikirlerini paylaşmaktadır.

Gönüllü bir oluşum olan 4ekip‘in kurucu üyesi olmakla birlikte ve Peryön  üyesidir. İnsan kaynakları zirveleri, kariyer günleri vb. etkinliklerinde konuşmacı olarak yer almaktadır. Capital, Para, Kariyer.net gibi alanında öncü ve sektörel bir çok dergide görüşlerini paylaştığı röportaj ve yazıları bulunmaktadır.

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.