Ayşegül Güldamlası

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi lisans ve Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans mezunu olan Ayşegül Güldamlası, profesyonel çalışma hayatına Enocta’da Eğitsel Tasarım Uzmanı olarak başlamıştır. Enocta’daki çalışma hayatı süresince farklı sektörlerden kurumsal müşteriler için gerçekleşen pek çok projede eğitim tasarımı yapmıştır.

2010 yılında BilgeAdam’da, İK ve Eğitim Teknolojileri biriminde, Kurumsal Proje Yöneticisi olarak, e-öğrenme biriminin yeniden yapılanması, üretim süreçlerinin tasarlanması ve e-öğrenme projelerinin yönetimi görevini üstlenmiştir.

BilgeAdam’dan sonra Doğa Grubu’na bağlı olan Doğa Bilişim Holding’de İçerik Geliştirme ve Eğitim Müdürü görevine getirilmiştir. Görev süresince şirketin uzaktan eğitim stratejilerinin belirlenmesi ve bu stratejiler doğrultusunda içerik üretim ekibinin oluşturulması, eğitim kataloğunun belirlenmesi, üretiminin yapılması ve müşteri tarafında bu eğitimlerin tanıtım tutundurulması görevlerini üstlenmiş; eğitim tasarımı ve müşteri eğitimlerini gerçekleştiren ekibi yönetmiştir.

2013 yılında insan kaynakları, eğitim, süreç yönetimi ve danışmanlığı alanlarında faaliyet gösteren Ceviz Akademi şirketinin kurucu ortağı olmuş ve bu dönemde birçok kuruma insan kaynakları ve eğitim süreçlerini yapılandırmakta danışmanlık yapmış ve bireysel gelişim eğitimleri vermiştir.

2015 yılında, Otomotiv sektöründe ana yan sanayi olarak hizmet veren global bir holdingde Akademi Yöneticisi olarak işe başlamış; Şubat 2017 tarihine kadar bu görevi sürdürmüştür. Bu dönemde mavi yakalı ve beyaz yakalı çalışanlar için Vardiya Amiri Liderlik, Potansiyel Geliştirme, Satınalma Okulu, İç Denetçi ve SQE Geliştirme gibi ezber bozan teknik, fonksiyonel ve davranışsal gelişim programları tasarlamış; ihtiyaç analizi, tedarikçi yönetimi, eğitim tasarımı, iç eğitmenlik ve yetenek yönetimi gibi birçok kurumsal akademi sürecini oluşturmuş ve yönetmiştir.

Ayşegül Güldamlası 10 yıllık eğitim ve yönetim yolculuğundan sonra şirketlerin kurumsal gelişim ve dönüşümüne katkı sağlamak için Adisa bünyesinde çalışmaya başlamıştır.

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.