Çağıl Alkaç

İzmir doğumlu olan Çağıl Alkaç, 1999 yılında MEV Koleji’ni bitirdikten sonra, 2003 yılında Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. 2006 yılında Belçika’da KULeuven Universitat’da   “Master of European Studies“ yüksek lisansını tamamlamıştır.  Tez çalışmasını Türkiye’deki Yahudi azınlıklar üzerine yapmıştır. Ayrıca Türkiye- Avrupa Birliği ilişkileri konusunda Avrupa Parlamentosu’nda yayınlanan makaleleri bulunmaktadır.

Profesyonel iş hayatına ise 2004 yılında araç klimaları ve soğutucuları üreten Safkar A.Ş.’de ihracat ve satış sorumlusu olarak başlamış, ardından 2007-2010 yılları arasında Schneider Electric firmasında tedarik zinciri departmanı bünyesinde dış satın alma, ithalat, ihracat bölümlerinde çalışmıştır.

2010-2018 yılları arasında Hugo Boss Ltd Şti’de “Müşteri ve üretim planlama koordinatörü” olarak görev almıştır.

Hugo Boss çalıştığı süre içinde Endüstri 4.0 ve Tedarik Zinciri 4.0 projelerinde aktif görev almış, depo otomasyon sistemleri, dijital dünyada Tedarik Zinciri trendleri ve BI Tedarik Zinciri raporlama gibi konularda uzmanlık kazanmıştır. Tedarik zinciri süreçleri, lojistik, depo-stok yönetimi, ithalat/ihracat süreçleri, yurtdışı fuar organizasyonları, proje yönetimi, müşteri -tedarikçi ilişkileri, üretim planlama ve sevkiyat planlama konularında uzmanlığa sahiptir.

Yalın 6 Sigma eğitimlerini tamamlamış, Sarı Kuşak sertifikasını aldıktan sonra 6 Sigma projelerinde görev almıştır.

Hugo Boss Kurumsal Eğitmen Akademisi’nde eğitmenlik yapmıştır. Tedarik zinciri, ikna yönetimi, stres yönetimi, takım çalışması, marka yönetimi konularında çeşitli eğitimler vermiştir.

2018 yılından itibaren kariyerine Eğitmen ve Yönetim Danışmanı olarak devam etmeye karar vermiştir. Ege bölgesinde çeşitli kurumsal firmalara, mavi yakadan, yönetim seviyesine kadar, bireysel farkındalık, kurum içi iş birliği geliştirme ve liderlik konularında eğitimler vermektedir. Bunların yanında norm kadro çalışmaları, performans yönetim sistemi, proje yönetimi, süreç yönetimi, öz değerlendirme konularında danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir

Bunların yanında 2018 yılından beri ICF (International Coach Fedaration) onaylı profesyonel olarak kariyer koçluğu yapmaktadır.

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.