Dr. Senem Erdem Albaş

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinde 1997 yılında lisans ve Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümünde 1999 yılında lisansüstü eğitimlerini tamamladıktan sonra, çalışma hayatıyla birlikte doktora eğitimine devam etmiş ve Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Güçlendiren Liderlik ve Güçlendirme Algısı konusundaki tezi ile Doktora eğitimini tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitimi sonrasında profesyonel yaşamına Türk Traktör ve Ziraat Makinaları A.Ş.’de Kalite Sistemleri mühendisi olarak başlamış, 2000-2004 yılları arasında Kalite Yönetim sistemleri uygulamaları ve Toplam Kalite Yönetimi çalışmalarında uzman olarak görev almıştır. Bu görevinin yanı sıra, o dönemde gerçekleştirilen ve 2 yıl süren Koç Holding İnsan Kaynaklarını Yeniden Yapılandırma projelerinde ve bunların şirketlere adaptasyon süreçlerinde proje üyesi olarak görev almıştır.

Kariyerine 2004-2010 yılları arasında otomotiv sektörünün diğer önemli bir firması olan MAN Türkiye A.Ş.’de İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim Müdürlüğü’nün yanı sıra Stratejik Planlama Müdürü olarak devam etmiştir. Görevi süresince, İnsan Kaynakları Süreçlerinin Yapılandırılmasında Ulusal ve Uluslarası çeşitli projelerde görev almanın yanı sıra, şirketin EFQM Mükemmellik Modeli sorumluluğunu da üstlenerek stratejik planlama sürecinin oluşturulmasını, eğitimlerinin verilmesini ve öz değerlendirme çalışmalarını gerçekleştirmiştir. KalDer’in EFQM Mükemmellik modeli çerçevesinde gerçekleştirdiği Ulusal Kalite Ödülü sürecinde değerlendiricilik görevini de gerçekleştiren Dr. ERDEM ALBAŞ, kalite ve mükemmellik kavramlarının toplumun bütününe yaygınlaştırılmasına değerlendiricilik çalışmaları ile katkıda bulunmuştur.

Bilkent Üniversitesi ve ODTÜ’de yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak görev yapmış olan Dr. ERDEM ALBAŞ, İnsan Kaynakları, Stratejik Planlama ve Yönetim konularında çeşitli üniversitelerde misafir Öğretim Görevlisi olarak deneyimlerini öğrenciler ile paylaşmaktadır.

Dr. ERDEM ALBAŞ Organizasyonel Yapılanma, Norm Kadro Planlaması, İnsan Kaynakları Süreçleri konularında danışmanlık ve Liderlik, Yönetici Geliştirme, Üretim Yönetimi Etkinliğinin Artırılması konularında eğitim hizmetleri vermektedir.

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.