Elif Turgay

Elif Turgay, Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunudur.  Yüksek lisansını Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

1994 yılında Tofaş Türk Otomobil fabrikasında çalışmaya başlamış, Üretim Kaynakları Analizi, Üretim ve Malzeme İhtiyaç Planlama, Ar-Ge Metod Planlama, Tofaş Akademi, Tofaş ve Tedarikçileri Eğitim ve Gelişim bölümlerinde yöneticilik görevlerini üstlenmiştir.

2011-2017 yılları arasında sürdürdüğü Tofaş ve Tedarikçileri Eğitim ve Geliştirme yöneticiliği süresince teknik, davranışsal ve liderlik alanlarında yetkinliklerin belirlenmesi, eğitim ihtiyaç analizi ve bu ihtiyaçlara karşı gelecek eğitim süreçlerini etkili yönetebilme, potansiyel gelişim sürecinin kurgulanması, şirket içi eğitmenlik ve konu uzmanlığı sürecinin kurgulanması ve geliştirilmesi konularında çalıştı. Bu dönemde mavi yakalı ve beyaz yakalı çalışanlar için Liderlik, Potansiyel Geliştirme, Satınalma Okulu, Ar-Ge Okulu, Bakımcı Okulu, Üretim Okulu gibi teknik, fonksiyonel ve davranışsal gelişim programları tasarlayıp devreye almıştır. Tofaş’ın değer zincirindeki yan sanayi şirketlerinin insan kaynakları, eğitim ve teknik gelişim süreçlerinin geliştirilmesini sağlamıştır.

Şirketinde Dünya Klasında Üretim (WCM) programı çerçevesinde İnsan Kaynakları alanında Çalışan Gelişimi Pillar liderliği rolüyle farklı İK süreçlerini tasarlayıp yönetmiştir

Kariyeri boyunca 20’den fazla ulusal ve uluslararası ödüle sahip olan Turgay, Tofaş Akademi’deki görevi boyunca Brandon Hall’dan Excellence in Learning (Silver), Excellence in Talent Acquistion (Silver), Excellence in Talent Acquistion (Bronze), Best Use of Coaching&Mentoring (silver) , Best Advance in Corporate Culture Transformation (bronze), Stevie Awards for Great Employers ödüllerinden Achievement in New Employee Onboarding (Bronze), Skills Training ( Bronze) ödüllerine layık görülmüştür.

İtalyanca ve İngilizce bilen Elif Turgay, ICF onaylı koçluk eğitimini tamamlamıştır. 

2018 yılı itibariyle Adisa bünyesinde çalışma hayatına devam etmektedir.

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.