Okan Özyazıcı

1988 yılında Gaziantep’te doğan Okan Özyazıcı, ilköğretim ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamlamıştır.

2006 yılında Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümüne girmeye hak kazanmıştır. 2010 yılında çalışma hayatına Hugo Boss Türkiye’de Takım Elbise Fabrikası’nda Grup Lideri olarak başlamıştır.

Ceket hatlarında Grup Liderliği görevini yaparken 3 Ekip Lideri, 55 kişilik mavi yaka kadrosunun yöneticiliğini yürütmüştür. Bu süreçte mavi yaka performans ve verimlilik yönetimi, İPK-AQL araçlarıyla kalite ve metod çalışmaları, yeni operatör yetiştirme, Lead Time süresinin kısaltılması, 5S çalışmaları, Kaizen ve İyileştirme Takımları liderliği görevlerini yürütmüştür. Aynı zamanda kurum içi verimlilik, teslimat ve kalite projelerinde aktif rol almıştır. Toplam Kalite Yönetimi felsefesinin içselleştirilmesi ve mavi yakalı çalışanlara Toplam Kalite Yönetimi eğitimlerinin verilmesi gibi çalışmalarda yer almıştır.

2015 yılında Yalın 6 Sigma eğitimlerini tamamlamış, Sarı Kuşak ve Yeşil Kuşak sertifikalarını aldıktan sonra 6 Sigma projelerinde görev almıştır. Aynı zamanda yeni bir hat kurulumundaki tüm süreçlerde yer alıp, kapasite artış projesine liderlik etmiştir.

 2016 yılında Üretim Mühendisliği görevine başlamış, sezonluk kapasite planlama, üretim planlama, hat dengeleme, makine ve işgücü planlama, stok yönetimi, Lay out çalışmaları, mekanik-iş yeri geliştirme, model geçiş kurguları tasarlama konularında çalışmalar yapmıştır. Değer Akış Haritalandırma, sürekli akış, 5S çalışmaları yaparak, öneri ve Kaizen sorumlusu rolünü de üstlenmiştir.

2018 yılı Ocak ayı itibariyle Adisa bünyesinde çalışma hayatına devam etmektedir.

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.