Patricia Gazze

1995 yılında Saint Michel Fransız Lisesi’ni ve ardından 2000 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nü tamamladıktan sonra profesyonel kariyerine Arthur Andersen denetim ve danışmanlık şirketinde İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı Departmanı’nda Proje Danışmanı olarak başladı. 2000-2004 yılları arasında Arthur Andersen bünyesinde bankacılıktan enerjiye savunma sanayinden holdinglere kadar birçok farklı sektörden farklı müşterilerde insan kaynakları projelerinde görev aldı.

2004 yılında Coca-Cola İçecek firmasına “Organizasyonel Gelişim Yöneticisi” olarak katıldı. Burada mevcut insan kaynakları sistem ve süreçlerinin yeniden yapılandırılması, yetenek yönetimi, insan kaynakları veri yönetimi gibi kritik yeni süreçlerin tanımlanması ve hayata geçirilmesi konularında çalıştı. Geliştirilen süreçlerin tüm paydaşlara aktarılması süreçlerinde eğitmen olarak görev aldı.

Coca-Cola İçecek’in yurtdışında büyüme planları çerçevesinde, İK sistem ve süreçlerinin yurtdışı operasyonlarına yaygınlaştırılması ve sahiplendirilmesinde aktif rol oynadı.

“Satış ve Pazarlama” fonksiyonlarından sorumlu “İK İş Ortağı” rolünde yaklaşık 1.500 çalışandan oluşan bir ekibin tüm insan kaynakları süreçlerinin iş ve iç müşteri ihtiyaçlarına göre yapılandırılması, merkezi süreçlerin müşteri gözünde doğru iletişiminin yapılması ve sahiplendirilmesi konularında liderlik etti. 2020 vizyon ve strateji yol haritasının “İnsan Kaynakları” strateji ve aksiyonlarının hayata geçirilmesinde ve şirket değerlerinin sahiplendirilmesinde aktif rol aldı. 2012 yılında Adler’den profesyonel koçluk eğitimini tamamlayarak koçluk tekniklerini mesleğinde aktif olarak kullanmaya başladı.

2013 yılı sonunda Tchibo Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü pozisyonunda çalışmaya başladı. Burada İşveren Markası Projesi, Gelişen Yetenek Programı gibi ilk defa uygulanan projelere liderlik ederek; son 6 ay boyunca şirket iş modeli değişikliğine bağlı dönüşüm projesinde mevcut rolüne ek olarak, “Değişim Yöneticisi-Change Officer” olarak çalıştı.

HR Dergi tarafından düzenlenen Performans Yönetimi ve Seçme ve Yerleştirme zirvelerinde konuşmacı olarak yer almıştır.

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.