Barış Ünlü

1981 yılında Muğla’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu.  Profesyonel iş yaşamına Aygaz’da İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak başladı.  Burada, temel olarak İK yönetimi ile ilgili süreçleri öğrendi ve uyguladı, hem de enerji sektörünü yakından tanıma fırsatı buldu. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi Yönetim-Organizasyon (İng.) yüksek lisans eğitimini tamamladı.
 
Askerlik hizmeti sonrası 2008 yılından itibaren, önce Abdi İbrahim İlaç’ta Performans Yönetimi Uzman Yardımcısı olarak çalıştı, ilaç sektörü dinamiklerini öğrenme şansı elde etti. Akbank’ta İK Planlama Uzman Yardımcısı olarak görev aldığında şube, operasyon merkezi ve genel müdürlük norm kadrolarının analizi, modellenmesi ve optimize edilmesi çalışmalarını gerçekleştirdi. 2011 yılına kadar devam ettiği bu görevde süreç iyileştirme ve organizasyon gözden geçirme projelerinde de rol aldı. 
2011-2014 yılları arasında Arçelik Genel Müdürlük’te önce İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak görev aldı. İK İş Ortağı olarak gerek teknik gerekse satış ekipleri için işe alım, performans yönetimi, iş değerlendirme, ücret, gelişim ve yetenek yönetimi süreçlerini yürüttü, yetkinlik bazlı mülakat ve değerlendirme ve organizasyon gözden geçirme çalışmalarında görev aldı. Ücret ve Yan Fayda tarafında da ücret politikalarının gözden geçirilmesini, iş değerleme ve kademe belirleme çalışmalarını, yönetim ve satış prim sistemini, yan fayda uygulamalarını yürüttü. Kariyerine İzmir’de devam etme kararı alan Ünlü, 2017 yılı sonuna kadar CMS Jant’ta İK Kıdemli Uzmanı ve WCM PD Pillar Lideri olarak çalıştı. Bu süreçte BY ve MY iş değerleme ve ücret artış çalışmaları, Performans değerlendirme süreci, SAP HR Key User sorumlulukları, IATF 16949, IS0 27001, YYS ve diğer KYS’lerde İK süreç sorumluluğu, WCM PD Pillar lideri görevlerinin yanı sıra eğitim ve yetkinlik yazılımının devreye alınması ve adaptasyonu çalışmalarına liderlik etti. 
 
2018 yılında Adisa ekibine katılarak insan kaynakları süreçlerindeki danışmanlık konularında görev almaktadır.

 

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.