Cem Ersen

1965 yılında İstanbul’da doğdu. Ortadoğu Teknik Üniversitesinde Makine Mühendisliği eğitimi gördü, Uludağ Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını Üretim ve Pazarlama bölümünde tamamladı.

Profesyonel kariyerine 1989 yılında ORMO Yün İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş.  Bakım Planlama Şefi olarak başladı. 1990-1992 yılları arasında MATAY Otomotiv Yan. San. ve Ticaret A.Ş.  Üretim Müdürü olarak çalıştı. 1992-2004 yılları arasında Magneti Marelli Mako Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Metot Mühendisi, Kalite Güvence Sorumlusu, Yalın Üretim Organizasyon Sorumlusu, İnsan Kaynakları Sorumlusu ve İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalıştı. Bu dönem içerisinde Kalite Güvence Sistemlerinin kurulması, Toplam Kalite ve Yalın Üretim uygulamalarının hayata geçirilmesi, İnsan Kaynakları Sistemlerinin kurulması ve uygulanması çalışmalarını gerçekleştirdi. Bununla beraber İnsan Kaynakları Sistemleri ve Toplam Kalite uygulamaları konusunda Koç Holding çalışma grupları içerisinde görev aldı.

Peryön Bursa Şubesi başkanlığı yaparak, Kalder Bursa Şubesinin kurulması ve ödül süreçlerinin tasarlanması ve uygulamasında aktif görev aldı.

2004-2017 yılları arasında ETİ Şirketler Grubu’nda İnsan Kaynakları Koordinatörü, İnsan Kaynakları Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Bir dönem Ürün Geliştirme Direktörlüğü görevini de beraberinde yürütmekle birlikte Finans Grup Başkanlığı görevine vekalet etti. Bu süre içerisinde İK sistemlerinin kurulması, Grup Başkanlıkları ve yönetim süreçlerinin yeniden yapılanması, şirket birleşmeleri, yurtdışı fabrika ve organizasyonunun kurulması çalışmalarında görev aldı. İki dönem TÜGİS (Türkiye Gıda İşverenleri Sendikası) Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu.

2018 yılında Adisa bünyesine katılan Cem Ersen; Stratejik Planlama, Kurumsal Yönetim, Organizasyonel Gelişim ve İnsan Kaynakları Sistemleri konularında danışmanlık vermektedir.   

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.