Ece Cengizalp Adanalı

Uzman Psikolog Ece Cengizalp Adanalı, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur.  Yüksek lisansını aynı üniversitede Endüstri Psikolojisi alanında yapmıştır. Bitirme tezi “kurum içi etkin çalışma ortamının, çalışanın kuruma bağlılık düzeyi ile ilişkisi” üzerinedir.

Psikodrama grup psikoterapistliği diplomasını İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nden 2006 yılında “sosyometrik itim ve çekim yıldızlarının karşılaştırmalı aile ve sosyal atom modelleri” üzerine yaptığı tez çalışması ile almıştır.

Altı yıl boyunca çeşitli vakıf ve şirketlerde (AÇEV, Denizbank, Humanitas, Adisa) insan kaynakları ve eğitim departmanlarında, eğitim içerik geliştirme ve gelişim planlama alanlarında çalışmıştır.

Onyedi senelik iş yolculuğunu lise ve ortaoğretim kurumlarında psikolojik danışman olarak devam ettirmiş; son beş yıl boyunca özel bir eğitim kurumunda Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü Koordinatörü olarak yöneticilik yapmıştır.

 

Psikanalitik Psikoterapi, Projektif Testler, Pass Teorisi alanlarında uzun süreli supervizyonlara katılmış ve bu alanların okul ortamında uygulanması ve müfredat geliştirilmesi konularında aktif olarak çalışmıştır.

2015 yılında ICF onaylı koçluk eğitimini tamamlamıştır. Koçluk çalışmalarıyla ilgili çeşitli workhoplara katılmıştır.

Eğitim kurumlarında Sosyal-Duygusal Beceri Gelişim Modeli, Çocuk Koruma Politikalarının uygulanması, Güvenli Teknoloji Kullanımı, Bilişsel Becerilerin Desteklenmesi, Düşünme Becerileri Dersi müfredatının geliştirilmesi çalışmalarında yürütücü olarak görev almış; Anne-Baba Okulu Programları ve çeşitli konularda Ebeveyn Seminerleri düzenlemiştir.

Çalışmaları iki farklı kitapta basılmış, özellikle sınava hazırlanan gençler ve ebeveynlerine yönelik yazdığı yazılar çeşitli gazeteler ve internet sitelerinde yayınlanmıştır.

Pozitif psikoloji, farkındalık ve şefkat terapileri ile meditasyon alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

ADİSA’da eğitimci ve danışman olarak; araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde etkin görev almakta,  memnuniyet anketi projelerinde danışmanlık yapmakta; eğitimci olarak ebeveynlik ve çocuk gelişimi,  sosyal duygusal öğrenme ve wellbeing konularında atölye çalışmaları ve eğitimler düzenlemektedir.

 

Yayın ve Makaleler

 

  • Psikodramada Çağdaş Yaklaşımlar (Derleme), 2010- Sistem Yayıncılık- Derleyen Uz.Psk.Dan.Deniz Altına
  • Kuramdan Uygulamaya İş Yaşamında Psikoloji (Derleme), 2007- Beta Yayıncılık-Editör Uz.Psk.Tarık Solmuş

 

 

 

 

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.