Emre Yayla

Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden 2003 yılında mezun olan Emre Yayla, profesyonel yaşamına Hugo Boss Türkiye’de kesimhane takım lideri olarak başlamıştır. Mevcut görevinin yanı sıra; TKY kuruluna ve şirket iç eğitmen kadrosuna dahil olmuş; özellikle TKY, iyileştirme yönetimi, kalite teorileri, kurum kültürü gibi konularda mavi ve beyaz yakalı çalışanlara eğitimler vermiştir. ISO belgelendirme ve EFQM mükemmellik modeli proje ekiplerinde yer almış; bu çalışmalar, ISO belgesinin alınması ve 2004 Kal-Der Ulusal Kalite Başarı Ödülü ile taçlandırılmıştır.

Kariyerine 2004-2006 yılları arasında Bayan ve Spor Giyim Kesimhane Birim Yöneticisi olarak devam eden Yayla; üretim planlama, süreç optimizasyonu ve yalın üretim yaklaşımları konularında çalışmış, aynı dönemde Yalın 6 Sigma konusunda eğitimlerini tamamlamış, 6 Sigma Yeşil Kuşak olarak verimlilik ve maliyet projelerine liderlik etmiştir.

2006-2009 yılları arasında Hugo Boss Spor Giyim Fabrikası’nda, 2010-2012 yılları arasında Takım Elbise Fabrikası’nda, 2012-2014 Gömlek Fabrikası’nda ve 2015 yılında Takım Elbise Fabrikası’nda üretim yöneticiliği ve üretim mühendisliği liderliği görevlerini ayrı ayrı ve aynı anda yürütmüştür. Bayan ve erkek spor giyim, gömlek, ve takım elbise ürünlerinin üretim prosesinin gerçekleştirilmesi, toplamda 400’er kişilik mavi ve beyaz yaka kadronun günlük, aylık ve yıllık performanslarını yönetme, değerlendirme ve geliştirme, kapasite ve kaynak (işgücü, makine, alan) planlama, hat dengeleme, bütçe oluşturma ve takip etme görevlerini yürütmüştür.

PMI proje yönetim sertifikasına sahip olan Yayla; verimlilik ve kalite iyileştirme projelerinde liderlik ve yalın üretim felsefesinin entegrasyonu görevlerini yürütmüştür. Değer akış haritalandırma, sürekli akış tasarımı, 5S, kaizen, kanban çekme sistemlerinin tasarlanması, stok yönetimi, kalite çemberleri ve iç denetimlerde ve EFQM özdeğerlendirme çalışmalarında yer almış, bu çalışmaları; Endüstri Mühendisliği bahar konferansları, kalite çember paylaşımları gibi ortamlarda şirketi temsilen paylaşmıştır.

Kariyeri boyunca üretim mühendisliği, üretim ve yönetim ekiplerine liderlik ve yalın yaklaşımlara odaklanan Emre Yayla; yalın üretim teknikleri, liderlik, üretim mühendisliği, mavi yaka verimliliği ve norm kadro çalışmaları, performans yönetim sistemi, TKY, sürekli iyileştirme, proje yönetimi, süreç yönetimi, özdeğerlendirme konularında danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir.

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.