Gökçe Dağlı

Gökçe Dağlı, 1983 yılında, Bursa’da doğmuştur. Orta öğretimini Bursa Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra lisans eğitimine Anadolu Üniversitesi, Kimya Mühendisliği bölümünde devam etmiş ve 2006 yılında mezun olmuştur.

Profesyonel yaşamına tekstil sektöründe, boyahane üretim mühendisi olarak başlamış ve 2008 yılında sektör değiştirerek otomotiv yan sanayisinde proje mühendisliği ve kalite mühendisliği görevlerinde bulunmuştur. Bu süreçte, IATF 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi iç denetçiliği olmak üzere, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, belgelendirme, OEM’lerde proje devreye alma gibi birçok farklı konuda çalışmıştır.

2011 yılında Tofaş Türk Otomobil fabrikasında çalışmaya başlamış, Boya Üretim Kalite bölümünde kalite mühendisliği ve liderliği, İnsan Kaynakları’na bağlı Tofaş Akademi’de de Tofaş ve tedarikçileri teknik gelişim uzmanlığı ve teknik gelişim danışmanlığı pozisyonlarında görev almıştır. Tofaş Akademi’deki görevi süresince teknik yetkinliklerin belirlenmesi, eğitim ihtiyaç analizi ve bu ihtiyaçlara uygun gelişim çözümleri tasarlanması, şirket içi eğitmenlik ve konu uzmanlığı sürecinin kurgulanması ve geliştirilmesi üzerine çalışmıştır. Bu görevlere ilave olarak, Tofaş’ın değer zincirindeki yan sanayi şirketlerinin insan kaynakları, eğitim ve teknik gelişim süreçlerinin geliştirilmesinde etkin rol oynamış çeşitli gelişim programları tasarlamış ve Dünya Klasında Üretim (WCM) kapsamında çalışan gelişimi pillar ekibinde yer almıştır. 2018 yılı itibariyle de teknik danışmanlık rolü ile insan odaklı tasarım ve çeviklik eğitimleri almış, Tofaş içerisindeki hem mavi yakalı hem de beyaz yakalı tüm çalışanları kapsayacak okul yapılarını da( Satınalma Okulu, Ar-Ge Okulu, Endüstriyel Gelişim Okulu…) bu yaklaşım ile kurgulamış ve devreye almıştır.

İngilizce ve italyanca bilen Gökçe Dağlı, 2020 yılı itibariyle Adisa bünyesinde profesyonel yaşamına devam etmektedir.

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.