Özlem Tamer

Özlem, Türkiye’nin otomotiv ve otomotiv yan sanayi, enerji, kimya ve tekstil sektörlerinin önde gelen yerli ve yabancı şirketlerinde, 25 yıllık İnsan Kaynakları tecrübesine sahiptir. 1995 yılında Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezuniyeti sonrasında, Sakarya Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Adapazarı doğumludur, ilk iş deneyimi Goodyear Adapazarı fabrikasıdır.

1995 yılında işe başladığı Koç Holding - Otoyol Iveco Ticari Araç şirketinde İnsan Kaynakları’na adım atmış, 2007 yılına kadar holding ve şirket İnsan Kaynakları görevlerinde rol almıştır. 2009-2012 yıllarında Erdem Holding Adapazarı Gaz Dağıtım Şirketi Agdaş’da; Kalite Yönetim Sistemleri ve İnsan Kaynakları Müdürü, 20012-2021 yılları arasında Akkök Holding’te sırasıyla; Sedaş İnsan Kaynakları Müdürü, Akcez İnsan Kaynakları Müdürü, Aksa Akrilik Kimya San. A.Ş. Organizasyon Gelişim Müdürü ve Aksa Akrilik Kimya San.A.Ş İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev almıştır.

Tecrübesi dahilinde şirket birleşmeleri, şirket büyüme ve küçülmeleri, organizasyonel darboğazların giderilmesi, departman kurulumları,süreç tasarımları, sistem kurulumları ve işleyişlerini deneyimlemiş olup, insan kaynakları stratejisi, hedef belirleme ve yayılım, performans sistemi, ücret sistemi, yetenek yönetimi, gelişim, şirket kültürü ve işveren marka, işe alım,çalışan bağlılığı, iç iletişim, ödül sistemleri, iletişim, çalışan ilişkileri, alt işveren yönetimi, sendikakonularında bir çok görevi yürütmüş ve projeyi devreye almıştır. Şirket stratejisiyle entegre yalın ve çevik ik çözümleri sunmakta, kariyer ve yönetim becerileri konusunda mentorluk ve koçluk yapmaktadır.

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.