Uğur Atılgan

İlkokul ve liseyi İstanbul'da tamamlayan Uğur Atılgan, 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümüne girmeye hak kazanmıştır.

2013 yılında profesyonel yaşamına beyaz eşya sektöründe faaliyet gösteren bir fabrikada Üretim Mühendisi olarak başlayan Uğur Atılgan, 2016 yılına kadar yalın üretim konusunda aldığı eğitimler sayesinde değer akış haritalandırma, 5S, kaizen, SMED projelerinin tasarlanması ve yürütülmesi sorumluluklarını almıştır. Aynı zamanda 80 kişilik mavi yaka üretim ekibi ile 5 adet formen kadrosunun yöneticiliği görevinin yanı sıra fabrika bünyesinde işgücü, makine, alan planlama, hat dengeleme ve takip etme görevlerini de üstlenmiştir.

İş hayatının yanı sıra 2015 yılında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından açılan İngilizce MBA programına kayıt olarak 2017 yılında programı tamamlayan Uğur Atılgan, mühendisliğin yanı sıra şirketlerin teknik departmanlarının dışında finans / muhasabe / insan kaynakları ve pazarlama alanlarındaki birimlerinin işleyişini ve organizasyon yapısını tanımaya başladı. 2016 yılında proje firmasında İş Geliştirme Mühendisi olarak çalıştıkdan sonra 2017 yılı Mart ayı itibarıyla Adisa Danışmanlık ailesine katılmıştır. 

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.