Rekabetin ve belirsizliklerin giderek arttığı iş dünyasında, sürdürülebilir başarı için etkin insan kaynağı en önemli rekabet avantajıdır. Etkin insan kaynağı, performansı ve şirketinize bağlılığı yüksek çalışanlardan oluşmaktadır. Performansı ve bağlılığı artırmak için ise en önemli unsurlardan ikisi; iyi yapılandırılmış kariyer yönetimi ve eğitim & gelişim yönetimidir.

ADİSA olarak 20 yıllık tecrübemiz sayesinde; ihtiyaçlarınızı yapılandırılmış yaklaşımlarımızla analiz ediyor, şirketinize özel olarak etkin insan kaynağının nasıl olması gerektiğini tanımlıyor, mevcut insan kaynağı potansiyelinizi değerlendiriyor, aradaki farkı gidermek için kariyer ve gelişim yönetimi araçlarımızı tasarlıyor, uygulamaların yapılmasında ve takibinde size destek oluyoruz.

Bu kapsamda yaptığımız çalışmalar;

  • Kurumsal (temel) yetkinliklerinizin, yönetsel yetkinliklerinizin ve teknik yetkinliklerinizin belirlenmesi ve seviyelendirilmesi,
  • Kariyer haritalarının oluşturulması,
  • Çalışanların performanslarının ve potansiyellerinin ölçülmesi,
  • Kişilerin mevcut güçlü ve gelişime açık yönlerini, gelecek potansiyellerini ve şirketinizin ihtiyaçlarını düşünerek doğru bir kariyer yolu oluşturulması ve yedekleme sisteminin kurulması,
  • Bu yolculukta farklı araçlarla (rotasyon, geribildirim, eğitim, görev alma, projelerde çalışma vb.) kişilerin gelişimlerini sağlanması,
  • Çalışanların bu süreçlerin sağlıklı işletilmesinde ihtiyaç duyacakları farkındalık, bilgi ve becerileri kazanmalarının sağlanması.

Projelerimizi, sizin ihtiyaçlarınıza ve kültürünüze uyumlu şekilde ve insan odaklı tasarım prensipleri ile gerçekleştiriyor, kariyer ve gelişim yönetiminin üst yönetim, çalışanlar ve yönetim ekipleri tarafından sahiplenilmesini ve şirket içerisinde yer alan tüm birimlerin hizalanmalarını sağlıyoruz.

Başarısı kanıtlanmış kariyer ve gelişim yönetimi uygulamalarımız ve doğrudan sahanın içinden gelen yönetim danışmanlarımız ile sizlere destek oluyoruz.