Yazıları

İçinizde seyredenleriniz vardır, bu filmi. Çocuk edebiyatının klasiklerinden olan Peter Pan’ın yaratılış sürecini gözler önüne seren “Düşler Ülkesi” filmi, yetişkin bir insanın yaşadığı zorlukları ve kalp kırıklıklarını, hiç büyümeyen bir çocuğun büyülü masumiyetiyle birleştirip, hem düşsel hem gerçek bir yaşamı anlatır.

Acele İşe Şeytan Karışır

03 Kasım 2023 836
Şirketler, Ekim, Kasım, Aralık aylarında öyle bir telaş içindedir ki, görmeyin gitsin. Ne de olsa yıl sonu gelmektedir ve yıl sonu karnesi yaklaşmaktadır.

15 Dakikalık Hazırlıklar

13 Ekim 2023 766
O kadar yoğunuz ki, 15 dakikalık hazırlıklara zaman ayıramıyoruz. Belki farkında değiliz ancak bu 15 dakikalarımıza kıyamadığımız için, işlerimiz istediğimiz gibi gitmiyor. Gelin birlikte biraz düşünelim...

İşi Bırak, Networking Yap!

29 Eylül 2023 860
İş yaşamında networking, ilişki ağı geliştirme anlamına geliyor. Piyasada kaç kişiyi tanıyorsun? Kaç kişi seni tanıyor? Nasıl tanınıyorsun? Nasıl algılanıyorsun? Tüm bu soruların yanıtları bu kavram içinde şekilleniyor.

En İyisi Mi? En Uygunu Mu?

15 Eylül 2023 784
En iyicilik yönümüzü iş yaşamına taşıdığımızda daha bir dikkatli davranmamız gerekiyor. Çünkü bu huyumuzun bedelini yalnızca kendimiz değil, şirketimiz ve bazen de üçüncü taraflarla birlikte ödüyoruz.

Nerede Eşitlik? Nerede Adalet?

07 Eylül 2023 790
“Eşitlik” kavramı olanaklardan yararlanma açısından çalışanlar arasında ayırım yapılmamasını vurgularken; kardeş kavram “adalet” ise her çalışana uygun düşeni, hakkı olanı verme anlamına geliyor.
İş yaşamında herkesin bir patronu var. Patron deyip geçmeyin. Onun işe bakış şekli her şeyi belirliyor. İş yapış tarzımızı, çalışma prensiplerimizi, birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızı, iş yaptığımız tedarikçileri hatta bizim iş yaşamına bakış biçimimizi.

Eyvah! Tatile Çıkıyorum

04 Ağustos 2023 796
Tatil öncesi hazırlık döneminde bir diğer karar verilmesi gereken nokta, yanınıza dizüstü bilgisayarınızı alıp almayacağınızdır. Ben şahsen, ne durumda olursa olsun, dizüstü bilgisayar ile tatile çıkılmaması gerektiğine inananlardanım.

Genç Dinozorlar

21 Temmuz 2023 1047
Bir arkadaşım ile geçenlerde karşılaştık. Uzun zamandır işsiz olduğunu söyledi. Şaşırdım! Kendisiyle en son görüştüğümde önemli bir şirkette önemli bir pozisyondaydı.

Potansiyel Olmak Ne Zormuş

07 Temmuz 2023 939
Neyse ki, son yıllarda “lider doğulur, lider olunur” tartışmaları şiddetini kaybetmeye başladı da konunun önemini kavrayan şirketler liderlik geliştirme programları üzerine odaklandılar. Bu programların amacı; mevcut yöneticilere veya onların potansiyel varislerine liderlik becerileri kazandırmak.